Antwoord

Categorie
Tabakswet
Ingestuurd op
25-apr-2018

Vraag:

Kunnen werkgevers de boete verhalen op een rokende medewerker?

Antwoord:

De werkgever zal een boete krijgen als de organisatie niet voldoet aan de eisen van artikel 11a van de Tabakswet. Werknemers moeten zich echter houden aan de huisregels van een organisatie. Het naleven van het rookverbod kan ook één van de huisregels zijn. Wanneer het personeel de huisregels niet naleeft dan is het mogelijkheid de rokende werknemer te beboeten, voor zover dit is toegestaan volgens het Algemeen Burgerlijk Wetboek (art. 650/651).  


Zoek opnieuw
Stel uw vraag